Covid-19 pandemisinin ülkemizdeki yaşam koşullarını her geçen gün ağırlaştırması sonucu, müzik emekçileri çalışma alanlarından uzun süre ayrı kalmış ve bu sebeple maddi-manevi pek çok olumsuz durumla karşılaşmışlardır. Bu kapsamda Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından müzik emekçisi hemşehrilerimizin yaşadıkları olumsuz sürecin etkilerini azaltmaya yönelik bir eylem planının oluşturulması ve destek projesinin hayata geçirilmesi planlanmıştır.

Proje kapsamında müzik emekçilerimizden hiçbir beklentimiz bulunmamaktadır. Tamamen Uşak Belediyesi’nin sosyal bir girişimi olarak müzik emekçilerimizin beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik oluşturulmuştur.

Uşak’ın Sesleri Projesi; pandeminin seyri de göz önünde bulundurularak ve genelgelerin izin verdiği müddetçe iki farklı şekilde programlanmıştır. Bunlardan ilki müzik emekçilerimize doğrudan ekonomik destek şeklindedir. İkincisi ise sağlanacak ekonomik desteğin yanında müzik emekçilerimizin uzak kaldığı ve özlediği sahnelere kavuşturmayı ve müziklerini dinleyicilerle buluşturma hedefidir. Projeden ne şekilde yararlanmak istedikleri tamamen müzik emekçilerimize bırakılmıştır.

Sahne almayı tercih edecek olan müzik emekçilerimizle ses, ışık, sahne ve görüntü sistemleriyle oluşturulacak prodüksiyonlarla Uşak Belediyesi Açık Hava Tiyatrosunda ya da Ataparkta veya ilimizin muhtelif yerlerinde bir dizi konserler gerçekleştirilmesi düşünülmektedir. Ücretsiz halk konserleri şeklinde yapılacak etkinliklerde hem müzik emekçilerimizi hem de hemşehrilerimizi bir nebze de olsa mutlu etmek projenin temel amacını oluşturmaktadır.