tiyatro-genel

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu 26 Mart 2016 tarihinde Uşak şehrine perdelerini açmıştır. Çok kısa zamanda 3 kez ulusal tiyatro festivali yapıp, çok sayıda festivale katılım daveti almış ve şehrimizi temsil etmiştir. Şehir tiyatrolarının sahnelediği oyunlar sırasıyla;

Hayat Bir Tiyatro – Canavar Sofrası – Siz Hiç Aşık Oldunuz mu? – Çok Tuhaf Soruşturma – Kasabanın Alileri – Faldır Fuldur – Ah Şu Gençler – Yedi Kocalı Hürmüz – Godoyu Beklerkene – Beni Siz Delirttiniz – Duyulmamış Bir Aşk İlleti – Kocamın Nişanlısı – Bir Delinin Hatıra Defteri – Sınır – Medusa Müzikali

Yönetmen
Murat Çubukçu
Dekor
Murat Ertaş
Kostüm
Funda Yavaş
Esved Petek Aksu
Oyuncular
Çetin: Ahmet Büyükuğurlu
Leyla: Seçil Altındal
Can: Saadet Kaçan
Galip: Mehmet Toklu
Türkan: Ceren Berfin Er
Ömer: Erkin İçelli
Seher: Melda Çağlayan
Sahne Arkası
Efecan Akkuş
Ali Rıza Altındal
Ses Işık Kumanda
Necip Kamiloğlu

Adam karısından boşanmadan önce bir başkasıyla nişanlanır. Kadın ise bu durumu öğrenince boşanmaktan vazgeçer ancak bir trafik kazası sonucunda hapse girer.

Kazadan önce entelektüel bir kişiliğe sahip olan kadın hapisten bambaşka biri olarak evine döner. Karısının eve dönmeyeceğine emin olan adam nişanlısıyla yaşamaya başlamıştır bile ve olaylar bu noktadan sonra iyice karışacaktır.

2019 Yılında 5 kez sahnelenmiştir.

bir-delinin-hatira-defteri-post

Yönetmen
Çağrı Gülerer
Oyuncu
Necip Kamiloğlu
Sahne Amiri
Tutku Cihangiret
Dekor
Murat Ertaş
Kostüm
Esved Petek Aksu
Funda Yavaş
Işık Ses Kumanda
Furkan Alkan

Nikolay Gogol’un en sevilen öykülerinden olan Bir Delinin Hatıra Defteri, 1965 yılında sahneye uyarlanmış ve ülkemizde ilk tek kişilik oyun olarak Genco Erkal tarafından Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oynanmıştı.

Yıllar boyunca sanatçı aynı eseri üç kez, üç değişik yorumla sahneledi. Şimdiki yapım oyunun 50. yıl kutlaması olarak gündeme geliyor. Gogol’un toplumsal kara mizah başyapıtı bir kez daha güldürürken içimizi acıtacak.

 

2019 Yılında 4 kez sahnelenmiştir.

Yönetmen
Murat Çubukçu
Dekor
Murat Ertaş
Oyuncular
Yuan: Burkay Çıvgın
Mati: Atakan Yılmaz
Ses Işık Kumanda
Ahmet Büyükuğurlu
Kostüm
Esved Petek Aksu
Funda Yavaş

Barışın bittiği yerde başlıyor savaş. Huzurun, eşitliğin, dostluğun, dayanışmanın gittikçe yok olmasıyla hissettiriyor kendini, yaradılışından beri içinde savaşma içgüdüsü hazır bulunan “insanoğlu”na. Aslında savaşın olmadığı bir dünya hayal ediyor insanoğlu ve yazık ki savaşla yüzleşmeye diretiliyor. Farklı seslerin ve aynı hislerin aynı şeyden bahsedip farklı hissetmeleri dayatılıyor yüzyıllardır. Umutları hırsa dönüştürtüyor.

Bir barış halinin yıkımı, savaş durumunun teşhis edilmesini ve tedavi surecini anlatıyor “SINIR”. Huzuru, eşitliği, dostluğu, dayanışmayı… Aslında her şeyin insanlar için olduğunu, her şeyin insanın kendinde bittiğini…

2020 Yılında 3 kez sahnelenmiştir.

Yönetmen
Hakan Atalay

Oyuncular

  1. İnsan ve Kedi: Eylül Yıldıran – Seçil Altındal
  2. İnsan ve Tavşan: Esra Karabacak – Ceren Berfin Er
  3. İnsan ve Eşek: Batuhan Eğerci – Ahmet Büyükuğurlu
  4. İnsan ve Köpek: Ali Rıza Altındal – Efecan Akkuş

Sahne Amiri
Mehmet Toklu
Dekor
Murat Ertaş
Kostüm ve Aksesuar
Funda Yavaş
Esved Petek Aksu
Işık Ses Kumanda
Hakkı Evin
Yazar
Hakan Atalay

İnsanlar dünyayı yaşanamayacak bir hale getirmiştir. Bunun sonucunda ekosistem bozulmuş, dünyada oksijen kalmamıştır. İnsanlar dünya dışında yaşam bulduğu başka bir gezegene giderken, dünyada kalan hayvanlar (eşek, köpek, kedi, tavşan) ve bir insan hayatta kalmanın yollarını aramaktadır. Bunun çaresi medusa çiçeğidir. Acaba medusa çiçeğini bulup dünyayı eski haline getirebilecekler mi?

2020 Yılında 10 kez sahnelenmiştir.