AİLE ATÖLYESİ

Pandeminin çocuklardaki sosyal etkileri bu atölyelerde tarih olacak

Çocuk Kulübü Aile Atölyesi Başlıyor

Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, pandeminin etkisiyle evlerden çıkamayan çocuklar için özel bir proje başlatılıyor. Oluşturulacak atölyelerle hem çocukların kişisel gelişimlerinin sağlanması hem de pandeminin olumsuz etkilerinin giderilmesi hedefleniyor.

Uşak Belediyesi’nden, pandemi sürecinde sosyal çevresinden uzak kalan ve teknoloji bağımlılığıyla karşı karşıya olan çocuklara müjde geldi. Uşak Belediyesi tarafından Çocuk Kulübü çalışmaları kapsamında “Aile Atölyesi” başlatılması kararı alındı.

Boyama Atölyesi, Deneysel Çalışma Atölyesi, Robotik Kodlama Atölyesi ve Uygulamalı Beceri Atölyesi olarak dört kategoride faaliyete başlayacak çalışma ile pandeminin çocuklar üzerindeki olumsuz izlerinin silmesi hedefleniyor.

Pandemi kuralları çerçevesinde ve randevu sistemiyle gerçekleştirilecek Aile Atölyesi’nde yaş sınırı 4 ila 9 arası olacak. 1 Şubat itibariyle haftanın 5 günü yapılacak olan Atölye çalışmaları, sağlık tedbirleri kapsamında çocuklara dışarıya çıkma izni verilen 13.00-16.00 saatleri arasında olacak.

Çocukların el becerileri kazanabileceği, deneysel çalışmalar yapabileceği, sanatsal yönlerini geliştirilirken bilimsel alanda da alt yapı kazanabileceği proje ile minikler özledikleri sosyal hayatla buluşturulacak.

Her atölye toplamda 5 gün sürecek ve çalışmalar her hafta farklı çocukların katılımıyla Şubat ayı boyunca devam edecek.

Miniklerin yeteneklerini keşfetmesi, becerilerini güçlendirmesi ve sosyal hayata katılmalarının artırılması için önemli bir fırsat olan atölyeler daha sonra mahalle bazlı farklı bölgelerde de sürdürülecek.

Çocukların bir yandan eğleneceği diğer yandan öğreneceği kurslar içinse son başvuru tarihi 30 Ocak 2021.

Bilgi ve randevu için Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ait 0276 227 51 63 numaralı telefon aracılığı ile irtibat sağlanabilecek.